Pierwsze efekty Nordic Walking — kiedy widać?

Interesują Cię pierwsze efekty Nordic Walking i kiedy je widać? Czyli już wiesz, że Nordic Walking to jeden z najlepszych sposobów na spalanie kalorii oraz wzmocnienie mięśni? Treningi z kijami Nordic Walking są coraz bardziej popularne, a to za sprawą wielu zalet, jakie wnoszą do życia. Zobacz, kiedy spodziewać się pierwszych efektów chodzenia z kijami Nordic Walking i jak ćwiczyć, aby przyśpieszyć to, co chcesz osiągnąć.

Dzięki odpowiedniej technice chodzenia z kijami Nordic wzmocnisz mięśnie całego ciała i przyspieszysz proces spalania tkanki tłuszczowej. Wyciszysz natłok myśli, poprawisz koncentrację, odreagujesz stres, przez co staniesz się jeszcze lepszym człowiekiem i zyskasz nowe relacje.

Pierwsze efekty Nordic Walking są widoczne już po kilku treningach. W zależności od intensywności ćwiczeń możesz poczuć poprawę kondycji już po pierwszym treningu. Jeśli natomiast chcesz zobaczyć widoczne efekty w postaci zmniejszenia wagi, zalecam regularne treningi przez okres minimum 6 tygodni.

efekty nordic walking - kiedy widac - kurs technika nordic walking warszawa
Efekty Nordic Walking

Jeśli jeszcze nie próbowałaś treningów Nordic Walking, a chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z tą formą aktywności fizycznej, polecam Ci najpierw poznać technikę, a dopiero potem ruszyć z kijami na szlaki turystyczne oraz do parku. W ten sposób nie tylko poprawisz swoją kondycję, bo zrobisz to poprawnie i technicznie, ale również będziesz miała okazję podziwiać piękne krajobrazy.

Jak osiągnąć efekty na treningach Nordic Walking?

Aby osiągnąć maksymalne efekty, zalecam chodzenie z kijami minimum 3 razy w tygodniu. Ważne jest również, abyś trenowała z odpowiednim pulsem. Aby schudnąć, utrzymuj tętno na poziomie 60-70% maksymalnego tętna.

Kup sobie pulsometr

Do mierzenia pulsu będziesz potrzebowała pulsometr albo smartwach. Możesz także użyć opaski do telefonu. Ważne jest, abyś miała dostęp do jakiejś aplikacji, w której ustawisz swoje progi tętna, bo większość z nas te progi ma różne.

Oznacza to, że jedna osoba idzie szybciej i taki marsz nie sprawia jej trudności. Inna osoba idąca przy niej tym samym tempem może mieć kłopot z utrzymaniem prędkości. Będzie szybko oddychać i zmęczy się w minutę.

Naucz się chodzić z kijami Nordic, by wiedzieć, jak trenować

Jeśli masz problemy z doborem odpowiedniej techniki chodzenia z kijami, nie martw się! Oferuję specjalne szkolenia z Nordic Walking, podczas których nauczę Cię:

  • poprawnej techniki marszu, abyś nie zrobiła sobie krzywdy podczas chodzenia;
  • dowiesz się, jakie kije wybrać oraz jak je ustawiać;
  • nauczę Cię, jak trenować, żeby schudnąć, wzmocnić ciało i poczuć się lepiej;
  • podpowiem Ci, jak się ubrać na kije o każdej porze roku;
  • a także gdzie trenować.

Zapisz się na kurs i działaj!

Kurs Nordic Walking od postaw dla początkujących i zabieganych.

Masz kiepską kondycję i nie wiesz, czy dasz radę?

Pamiętaj, że Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która może być dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości. Bez względu na Twój wiek czy kondycję, możesz zacząć uprawiać tę formę aktywności fizycznej już dziś.

Moje kursy są idealne dla osób, które długo nie ćwiczyły lub w ogóle nie lubią sportu. Wiesz dlaczego? Bo bez względu na to, w którym miejscu formy jesteś, etapowe ćwiczenia wprowadzą Cię znowu w ruch i tak po prostu zaczniesz od zera — by w ciągu miesiąca poczuć już pierwsze efekty Nordic Walking.

Nie czekaj, aby poczuć się lepiej w swoim ciele i poprawić swoje zdrowie, zacznij już dziś uprawiać Nordic Walking. Twoje ciało i umysł Ci za to podziękują!

Masz pytania?

Śmiało, wyślij wiadomość.

Podziel się swoją opinią
Maria Tańska
Maria Tańska

W Nordic Walking wkręciłam się w 2013 roku. Kijami zainteresowałam się z potrzeby rozbudowy swoich treningów oraz poszukiwałam alternatywy do ćwiczeń, a także czegoś, co podziała na ból pleców.

Marsze z kijami pomagają mi utrzymać moje ciało w stanie równowagi. Treningi odchudzają, ujędrniają sylwetkę. Pozwalają na szybki reset. Zwiększenie mocy. A także są moją rehabilitacją. Głównie kolan i pleców.

Kije Nordic Walking spowodowały w moim życiu wiele dobrego. Dlatego przykładam uwagę do technicznego marszu. Wiem, jak bardzo technika jest ważna. Bez tego nie aktywujesz mięśni. Nie aktywujesz pleców. Nie odciążysz kolan i kręgosłupa.

Artykuły: 35