fbpx

Olej z oregano skuteczne oczyszczanie organizmu

Olej z oregano skuteczne oczyszczanie organizmu

Olej z oregano powstaje z kwiatów i liści rośliny oregano, jest jednym z najsilniejszych antybiotyków natury. Naturalny i uniwersalny, może być używany na wiele sposobów, aby pomóc w obronie przed infekcją bakteryjną i wirusową! Mocniejszy od czosnku, działa także silnie przeciwgrzybicznie.

Olej z oregano jak działa?

Olej z oregano zawiera związek o nazwie karwakrol. Jest chemicznym związkiem organicznym, monoterpenoidem,  izomerem tymolu o identycznych właściwościach farmakologicznych. Występuje także w macierzance, tymianku i kminku, lebiodce. Odmiana Oregano z Krety zawiera do 80% karwakolu.

Substancja hamuje wzrost niektórych szczepów bakterii, np. Escherichia coli i Bacillus cereus gdzie często nie działają syntetyczne antybiotyki. W przypadku Pseudomonas aeruginosa uszkadza błonę komórkową oraz – w przeciwieństwie do innych terpenów hamuje jej namnażanie. Przyczyną właściwości przeciwbakteryjnych karwakolu uważa się niszczenie błony komórkowej bakterii.

Wyniki badań opublikowane w 2012 roku prowadzone przez Supriya Bavadekar w Arnold&Marie Schwartz College of Pharmacy and Health Sciences w USA wykazały, że olej z oregano czyli karwakrol powoduje śmierć komórek nowotworowych prostaty. (1)

Karwakol ma działanie pobudzające ośrodki naczynioruchowe, przeciwskurczowe, przeciwbólowe, przeciwrobacze, napotne, żółciopędne. Zastosowany miejscowo działa rozgrzewająco, przeciwbólowo i odkażająco. Niszczy bakterie ropne i pobudza układ odpornościowy przeciwko wirusom, grzybom i pasożytom.

Olej z oregano stosowanie

Regeneracja skóry:

olej z oregano jest bardzo silny i najlepiej najpierw go rozcieńczyć. Połącz 10 kropli olejku z oregano z dwoma łyżkami oleju kokosowego.  Możesz stosować jako naturalny antyseptyk na skórę, rozcierając olejek w miejsca zmienione zapalnie. Po użyciu tej mikstury skóra może być nieco tłusta ale jak tylko olejki wsiąkną stanie się miękka, gładka i odżywiona.

Zmiany skórne:

ze względu na swoje działania przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, 0lej z oregano zaleca się w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik i trądzik różowaty. Łączy się równe ilości oleju z oregano z oliwą z oliwek lub olejem kokosowym i nakłada się na zmiany trądzikowe wacikiem przed pójściem do łóżka. Nie należy go używać bezpośrednio na skaleczenia lub zadrapania.

Inhalacje:

jak wiadomo bakterie przeważnie atakują nasz układ oddechowy, olejek z oregano i tutaj znajdzie pole do popisu. Aby walczyć z infekcją i zrobić inhalację użyj jednej kropli olejku z oregano. Do zastosowania w inhalatorze oraz klasycznie – miska z gorącą wodą i ręcznik. Inhalacje należy robić raz dziennie.

Higiena jamy ustnej:

olej z oregano zawiera tymol, składnik wykorzystywany w wielu płynach do płukania ust w zwalczaniu bakterii, płytki nazębnej i nieświeżego oddechu. Spróbuj dodać kroplę lub dwie oleju z oregano na szczoteczkę do zębów na pastę lub bez.

Pasożyty, biegunka:

dowodzono iż olej z oregano może pomóc zwalczać infekcje pasożytnicze i zmniejszać infekcje wirusowe (biegunki). Może również wpływać na ekosystem i zmienić szybkość trawienia (podkręcać przemianę). Osoby powyżej 18 roku życia mogą używać kapsułek zawierających 45 mg czystego oleju z oregano raz dziennie z posiłkami. W celu uzyskania efektów bez spożywania oleju należy smarować nim brzuch dwa razy dziennie.

Zanim sięgniesz po olej z oregano sprawdź, czy nie masz na niego alergii. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny unikać zasięgnąć porady lekarza przed jego stosowaniem.

Warto go zatem dostawić do naszej diety

Jak z powyższych informacji wynika, warto olej z oregano mieć w swojej codziennej diecie, a także aplikować go naszym pociechom nie tylko u schyłku zimy celem oczyszczenia organizmu ale cały rok, ponieważ organizm wolny od pasożytów, grzybów i innych, niechcianych drobnoustrojów jest silniejszy i bardziej odporny na choroby. W dzisiejszych czasach przywykliśmy do lekarstw syntetycznych, antybiotyków, które przyczyniają się wyjałowienia naszego ciała z potrzebnych bakterii itp pozbawiając nas tym samym naszej obrony, zioła i ziołolecznictwo natomiast od wieków pomagają naturalnie i bezpiecznie pozbyć się niechcianych gości.

(1. bibliografia: www.ncbi.nlm.nih.gov)

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: