Nordic Walking dla Seniora

Witamy naszych wspaniałych, aktywnych Seniorów w strefie Nordic Walking 50+

Wielu opiekunów osób starszych, jak i sami seniorzy zastanawiają się, czy marsz Nordic Walking jest dla nich. Śpieszę zapewnić, że tak. Marsze z kijami w wydaniu dla seniora mają charakter nieforsującego spaceru, który nie jest intensywny i przynosi spore efekty. Odciąża stawy, kręgosłup, wzmacnia mięśnie i serce. Poprawia układ wydolnościowy, synchronizuje oraz stabilizuje człowieka. Obniża ciśnienie krwi, spala tłuszcz i poprawia jakość życia.

Poza aspektami fizycznymi, Nordic Walking przynosi poprawę kondycji psychicznej poprzez pokonywanie trudności związanych z poruszaniem się, dzięki otoczeniu w jakim przeprowadzamy marsz, bliskiemu kontaktowi z naturą i innymi ludźmi. Osoby starsze często są osobami samotnymi, Nordic Walking jest sportem bardzo towarzyskim. Polepsza samopoczucie wywołane podjęciem aktywności fizycznej oraz wydzielaniem hormonu szczęścia po wysiłku.

Ponad to, marsze z kijami mają jeszcze inne zalety. Żeby zacząć uprawiać ten sport, nie trzeba wielkich nakładów finansowych, można je kupić w niskiej cenie, bądź korzystać z kijków trekkingowych. Nauka chodzenia z kijami jest prosta i łatwa. Niezwykle skuteczna w poprawie koordynacji ruchowej. Łagodność treningów oraz dostosowanie do możliwości kondycyjnych konkretnie pod osobę sprawia, że Nordic Walking jest dla wszystkich! Niezwykle uniwersalny sport w którym możesz zastosować wiele technik, ćwiczeń i sekwencji.

Przeciwwskazania do uprawiania marszu występują niezwykle rzadko. Dotyczą one osób chorujących przewlekle na różnego tupu zwyrodnienia, bądź osób z bardzo ograniczonymi możliwościami poruszania się. Pamiętać trzeba, że jeśli dbamy o swoje zdrowie, bądź zdrowie swojego seniora powinno nam zależeć, aby w jego życie wplatać aktywne formy rekreacji, poprawią one jego odporność na choroby, wzmocnią oraz obniżą poziom stresu. Taki właśnie jest Nordic Walking.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: