fbpx

Marsz Nordic Walking ku wolności – spacer z kijami z okazji 11 listopada

Wolność! To brzmi dumnie. Marsz Nordic Walking ku wolności z okazji 11 listopada.

To, że dzisiaj możemy robić co chcemy, chodzić gdzie chcemy i żyć normalnie zawdzięczamy ludziom, którzy walczyli za Polskę, za naszą wolność, o naszą niepodległość podczas wojny i długo po niej. Co roku obchodzimy święto niepodległości w dniu 11 listopada, nie każdy jednak ma ochotę na oficjalny marsz niepodległości, a rocznica kończy się na wywieszeniu flagi za okno. Możemy to zmienić.

Pragniemy zapoczątkować cykl obchodów Święta Niepodległości, gdzie co roku będziemy świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo – czyli marsz Nordic Walking. W ten pozytywny sposób możemy uczcić pamięć bohaterów robiąc jednocześnie dużo dobrego dla siebie.

W tym roku zapraszamy Państwa na spacer po magicznej Choszczówce. Turystyczny Nordic Walking ku chwale poległych! Spotykamy się na stacji PKP Choszczówka o godzinie 11:00, konkretnie u zbiegu ulic Zawiślańskiej i Chlubnej. Marsz z kijami zaczniemy od tego miejsca, ciukając przez szlaki turystyczne do miejsc upamiętniających wydarzenia z lat wojny, gdzie wojska radzieckie i niemieckie walczyły podczas II wojny światowej. Głównym celem będzie czarny szlak, czyli szlak południowo-wschodni Polski Walczącej na terenie powiatu legionowskiego. Szlak czarny jest najbogatszy w miejsca pamięci narodowej, ale również atrakcyjny dla miłośników przyrody i osób polujących na piękne krajobrazy. Podążając nim odwiedzimy kilka punktów związanych z walką Polaków o niepodległość, a także miejsca bezpośrednio przylegające do rezerwatu przyrody. Na koniec pociukamy do pobliskiej restauracji Dziki Zakątek, gdzie możemy pogadać, dobrze zjeść oraz napić czegoś ciepłego.

Zapraszamy! Nie może Was zabraknąć!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: