fbpx

Kije do Nordic Walking o kijach na krótko

Kije do Nordic Walking – każdy jakieś ma, wiele osób chodzi ale co kogoś widzę, to ma kije inne. Które zatem są poprawne?

Kije do Nordic Walking i to odpowiednie, to nieodzowny element każdego walkera. Zauważalny ruch ciukaczy na szlakach oraz wzrost telefonujących po kursy chodzenia z kijami Nordic Walking pozwala wnioskować fakt, że w ludziach budzi się powoli wiosna 🙂

Z doświadczenia jednak wiemy, że chodzi o koniec okresu przejściowego i dostosowanie organizmu do zimna za oknem, a co za tym idzie zwiększa się nam chęć do wychodzenia na zewnątrz. Dodać do tego dłuższy dzień, słońce walące kilka razy mocniej po oczach i mamy to, co Europejczyk lubi najbardziej – poczucie wiosny! Kwestia kijków – nie wiesz jaki rozmiar kijka masz wybrać? Wprawiony instruktor może Ci to powiedzieć na odległość ale wzory, które można znaleźć w internecie nie odzwierciedlają faktycznego stanu Twojej sylwetki, bo przecież jedna osoba ma dłuższe nogi, kości ramienia, ręce… Dłuższy tułów od drugiej i już mamy konflikt ze wzorem. I o ile we większości przypadków zdarza się, że kije do Nordic Walking zostają dobrane odpowiednio, zdarza się także, że są zbyt krótkie albo za długie do chodzenia, przez co uniemożliwiają sprawny trening. Często także padacie ofiarą niedoświadczonego sprzedawcy, który stara się jedynie wcisnąć swój towar nie wiedząc nic o doborze długości kijków, często także o samych kijach do Nordic Walking. Przychodzicie na treningi z kijami do trekkingu, czy też modelami bliżej niezidentyfikowanymi, bo nie wiadomo co to za trzonek, czy pseudo pasek na dłoń. Spotykamy się w takich sytuacjach, nieodpowiednio dobrane kije do Nordic Walking nie działają, czyli nie uruchamiają ramion, nie wymuszają dłuższego kroku i niestety doradzamy wtedy kupno nowego sprzętu. Jak temu zaradzić? Można spotkać się na zajęciach z Instruktorem i poprosić, aby pożyczył swoje kije. Na pewno pomoże dobrać nam odpowiedni rozmiar, opowie w czym rzecz i bez przeszkód kupimy kijki odpowiednie do naszej sylwetki i samej aktywności Nordic Walking! Zawsze też można kupić kijki skręcane, które nie odstają wytrzymałością od kijów o stałej długości, a mają wręcz kilka cech na plus i mamy pewność, że na zajęciach rozmiar czyli długość kijków do Nordic Walking będzie odpowiednia.

Skręcane kije do Nordic Walking, kilka cech na plus:

– łatwiej je przewozić, spakować w plecak, zabrać rowerem
– dopasujesz je do każdego, bo masz możliwość regulacji długości
– dzięki wspomnianej regulacji rozmiaru zrobisz na nich różne rodzaje treningu, od turystyki po rasowy trening kondycyjny.

Polecamy markowe kije do Nordic Walking Leki, Gabel, Exel w naszym sklepie.
Polecamy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: