Kije Nordic Walking

Zastanawiasz się jakie Kije do Nordic Walking kupić? Gdzie? Chętnie podpowiem, a Ty wybierz te, które najbardziej Ci się podobają 😉

Kije do marszu Nordic Walking charakteryzują się rękawiczką. W sklepach widuję przeróżne modele, bardzo często są źle opisane i wprowadzają Klienta w błąd. Kije do Nordic Walking muszą mieć odpowiednią rękawiczkę, dzięki której możesz pracować dłonią oraz zapierać się na kiju.

Zdjęcie powyżej prezentuje, jak powinna wyglądać rękawiczka. Jeśli kije mają tylko pasek z całą pewnością są to kije przeznaczone do trekkingu – Ciebie to nie interesuje.

Drugą cechą przy zakupie kijków do  Nordic Walking jest materiał z którego zostały wykonane. Na rynku spotkać można kije wykonane głównie z włókna, aluminiowe oraz żelazne. Trudno ocenić na których trenuje się lepiej, na pewno skład przekłada się na wytrzymałość i odporność kija. Istotna jest jeszcze ich waga. Im lżejsze kije, tym łatwiej je unosić i ręka mniej się męczy. Teoretycznie kije z włókna i aluminium są bardziej wytrzymałe niż kije wykonane z żelaza – końcowym elementem jest jak wiadomo cena. To od niej zależy najczęściej jakie kije kupujemy.

Klienci często zadają mi pytanie: kije skręcane, czy o długości stałej? Wszystko zależy od Waszych predyspozycji. Zauważam tendencję na kije skręcane, ponieważ są wygodniejsze. Można je skracać i wydłużać podczas treningu dostosowując intensywność ćwiczeń. Idealnie sprawdzają się także przy transporcie. Składam do pokrowca i nie ma kłopotu. Kije o długości stałej natomiast mają to do siebie, że mniej drgają podczas marszu. Na prawdę trudno powiedzieć, który model będzie lepszy, musicie wybrać pod siebie. Ważną wskazówką przy kupnie kijków o stałej długości jest ich dopasowanie. Zanim cokolwiek kupisz warto poradzić się Instruktora jaka długość będzie najlepsza. Trzeba pamiętać, że łokieć powinien uginać się w kącie prostym do przedramienia, a dłoń leżeć na rękojeści kija – żadne tabele nie są miarodajne, ponieważ każdy z nas jest inaczej zbudowany i ma inną długość nóg oraz rąk – nie sugerujcie się gotowymi wymiarami w internecie.

Jeśli kije mają być full wypas możecie się rozejrzeć w dobrych sklepach sportowych. Modele takie wyposażone zostały w krokomierz, bądź amortyzator. Wraz z rozwojem zainteresowania Nordic Walking rośnie także ilość gadżetów oraz udoskonaleń dla kijków.

Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz napisać – na pewno postaram się pomóc.