fbpx

Bielizna termoaktywna na każdy dzień

Bielizna termoaktywna, termiczna, funkcyjna wiele nazw, funkcjonalność ta sama.

Bielizna termoaktywna i gotowe, wydawałoby się funkcjonalność kryje się w nazwie ale dzisiaj na rynku mamy tyle rodzajów bielizny sportowej, że nie wiadomo w końcu o co chodzi.

Niby bielizna termoaktywna brzmi jasno, szybko też można się zorientować w temacie ale jak się połapać w tylu rodzajach? Pro Clima, jony srebra, Thermo Clima, Wool? Dzisiaj wszystko o bieliźnie aktywnej – czyli pierwszej warstwie, która ma kontakt z naszą skórą podczas treningów ale i na co dzień.

Nie będziemy się rozwodzić nad poszczególnymi rodzajami bielizny termoaktywnej, bo możecie na blogu znaleźć różne porady na ten temat, chciałabym zwrócić uwagę na kwestię czysto techniczną. Otóż, pierwszym czynnikiem, jaki zmusza nas do wyboru odpowiedniego ubrania sportowego to oczywiście pogoda za oknem oraz intensywność wysiłku fizycznego. Dlaczego w ogóle warto używać takiej bielizny termoaktywnej? Ponieważ nikt nie lubi biegać, maszerować z mokrym worem na plecach. Będąc spoconym, szybko się wychłodzimy zimą i po przyjemności. Latem, zimny kompres działa odwrotnie, chroni nas przed odwodnieniem, chłodzi – wtedy też warto nosić dodatkową bieliznę termoaktywną.

Bielizna termoaktywna czyli bielizna sportowa najczęściej produkowana jest tak, aby nie posiadała szwów – na specjalistycznych maszynach cylindrycznych. Można dzięki temu tworzyć bieliznę o niepowtarzalnej i niezwykle funkcjonalnej konstrukcji. Bielizna Hanna Style zawiera zróżnicowane fakturowo panele, które są dopasowane do anatomii  ciała mężczyzn, kobiet, a także dzieci. Odpowiednie partie bielizny termoaktywnej posiadają taką budowę, która podkreśla walory sylwetki, a przede wszystkim powoduje, że bielizna termoaktywna spełnia specjalistyczną funkcję dobrego odprowadzania potu oraz utrzymywania właściwego mikroklimatu na skórze. W zależności od uprawianej dyscypliny sportu, rodzaju podejmowanej aktywności fizycznej, stopnia zaangażowania w turystykę czynną – bielizna reaguje optymalnym dopasowaniem oraz skutecznym działaniem. Kolekcje bielizny termoaktywnej ukierunkowane są na termoregulację oraz bakteriostatyczność.* W zależności od potrzeb tworzy się ją poprzez zastosowanie różnych włókien oraz ich splotów, dzięki czemu tkanina posiada mikrootwory, mikropory i inne zmyślne patenty, które mają nam dać poczucie komfortu.

Poniżej zobrazujemy bieliznę Hanna Style, polskiego producenta bielizny w tym bielizny termoaktywnej i sportowej. Biorąc pod uwagę różnorodność chyba najlepiej pokazać to właśnie w ten sposób. Możecie wzorować się schematem wybierając i inne firmy 🙂

Jeszcze motto na koniec – koszulek termicznych nigdy za wiele, bo używamy ich cały rok i przydają się nie tylko podczas rekreacji, czy sportu ale i na co dzień. Bielizna termoaktywna powinna zagościć w naszej szafie na zawsze.

bielizna-termoaktywna
bielizna-termoaktywna

*źródło Hanna Style

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: